اخبار امروز

کشتی آزاد قهرمانی جهان| شگفتی که یک جوان ۱۹ ساله رقم زدمسابقات جهانی کشتی آزاد در حالی روز گذشته در وزن ۹۷ کیلوگرم پیگیری شد که شگفتی عجیبی رقم خورد.
روس‌ها که بعد از، اما و اگر‌های زیاد و دوری طولانی مدت اجازه حضور در مسابقات را پیدا کردند، توانستند چندین مدال رنگارنگ کسب کنند، اما در وزن ۹۷ کیلوگرم عبدالرشید سعداله‌یف معروف به تانک روسی مانند همیشه ظاهر نشد. او در مرحله نیمه‌نهایی شکست خورد تا امروز برای برنز رقابت کند.
شکست کایل اسنایدر کشتی‌گیر مطرح آمریکا از دیگر اتفاقات عجیب این وزن بود و جالب اینکه هر ۲ کشتی‌گیر مقابل احمد تاژودینوف بحرینی مغلوب شدند.
اتحادیه جهانی کشتی با اشاره به اتفاقات رخ داده در این وزن نوشت: احمد تاژیدونوف ۲ قهرمان المپیک یعنی کایل اسنایدر از آمریکا و عبدالرشید سعداله‌یف از روسیه را در مسابقات پشت سر هم شکست داد. براین اساس اولین فینال قهرمانی جهان از سال ۲۰۱۴ است که در آن هیچ یک از این ۲ کشتی‌گیر حضور نخواهند داشت. 
قهرمان ۱۹ ساله آسیا با رسیدن به فینال نتایج شوکه کننده‌ای را رقم زد تا هم به فینال برسد و هم سهمیه المپیک پاریس برای بحرین را کسب کند. او برای مدال طلا به مصاف ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می‌رود.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا