اخبار امروز

کشور‌های صنعتی شرایط بدی را برای منابع آب و خاک رقم زده‌اند/ همکاری ایران و امارات برای استفاده از سوخت‌های پاک
 
در حاشیه روز دوم  برگزاری اجلاس مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار، علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با وزیر محیط زیست کشور امارات دیدار کرد.
 سلاجقه در این دیدار با اشاره به روابط خوبی که ایران و امارات از گذشته با هم داشته‌اند، اظهار کرد: مسائل مربوط به مقابله با بیابان‌زایی، بیابان زدایی، گرد و غبار، آلودگی سواحل و به ویژه خلیج فارس از جمله زمینه‌هایی است که می‌توانیم با هم همکاری داشته باشیم. در این اجلاس با اتفاق نظر با یکدیگر می‌توانیم نتایج خوبی را به دست بیاوریم.
وی ادامه داد: کشور امارات امسال میزبان نشست کاپ ۲۸ است که پیشاپیش آرزوی برگزاری یک نشست موفق را برای کشور دوست و همسایه‌مان دارم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اعتقاد ما این است که کشور‌های توسعه یافته در این سال‌ها به محیط زیست جهان آسیب وارد کردند و اکنون وقت آن است که در قبال سایر کشور‌ها پاسخگو باشند.
سلاجقه با تأکید بر استفاده از منابع سوخت جدید که آلایندگی کمتری برای محیط زیست دارند، گفت: ما علاوه بر رعایت‌های استاندارد‌های محیط زیستی لازم در استفاده از منابع سوخت‌های فسیلی‌مان به دنبال ایجاد زمینه‌هایی برای استفاده از پتانسیل انرژی‌های پاک و به ویژه انرژی‌های خورشیدی و بادی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: بحث و تبادل نظر و دستاورد‌ها و تجربیات در قبال استفاده از انرژی‌های پاک می‌تواند یکی از محور‌های همکاری‌های دوجانبه میان ایران و امارات باشد.
سلاجه تصریح کرد: با اینکه کشور ما به معاهده پاریس نپیوسته است و در این زمینه تعهدی ندارد، اما ما جلوتر از تمام این تعهدات کاهش کربن را در کشور خود داشتیم و با استفاده از تجارب شرکت‌های دانش بنیان در کشور اقدامات خوبی را در جهت کیفی‌سازی سوخت انجام داده‌ایم که تمایل داریم این تجارب را در اختیار سایر کشور‌ها نیز قرار دهیم تا از سوخت با کیفیت استاندارد برخوردار شوند.
معاون رئیس جمهور در پایان با اشاره به برگزاری نشست‌های راپنی اظهار امیدواری کرد که با همکاری کشور‌های حاشیه خلیج فارس، این نشست پس از سال‌ها برگزار شود تا بتوان با همکاری کشور‌های حاشیه خلیج فارس از این پهنه آبی ارزشمند مراقبت کرد.
 در ادامه، معاون وزیر محیط زیست امارات ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران گفت: کشور‌های منطقه باید دست به دست هم به مبارزه با گرد و غبار بپردازند و ما چه در نشست منطقه‌ای و چه در این نشست اعلام کرده‌ایم که آماده همکاری با کشور‌های منطقه و همه کشور‌های جهان در این زمینه هستیم.
وی با اشاره به نتایج خوب این نشست گفت: هر کشوری برای استفاده از سوخت‌های پاک اقدامات متفاوتی انجام داده است که ما تمایل داریم ضمن تبادل اقدامات خودمان با شما از فعالیت‌های شما در این زمینه نیز آگاه شویم و در صورت امکان همکاری داشته باشیم.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا