اخبار سیاسی

کلانتری: دانشگاه باید هم تراز چمران ها و همت ها را تحویل جامعه دهد- اخبار سیاست ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزارت علوم در بازدید از دانشگاه تربت‌ حیدریه اظهار داشت: تا زمانیکه اختلالی ایجاد نشود وجه ممتنع فرهنگ خود را نشان نمی‌دهد.

 

وی افزود: کار فرهنگی به ظاهر ساده اما در باطن بسیار پیچیده و دارای ظرافت است؛ در حالیکه فرهنگ اگرچه حوزه‌ای مستقل است ولی روح حاکم بر همه عرصه‌ها است و هر کاری انجام شود لاجرم یک کار فرهنگی است. کنش‌های عرصه اشتغال لاجرم تاثیر فرهنگی دارد.

کلانتری افزود: برخی امور مستقیما فرهنگی نیستند ولی تاثیرات شگرف فرهنگی و تربیتی دارند و در نگاه تیم مدیریتی دانشگاه تربت حیدریه این موضوع وجود و به آن توجه می شود.

وی افزود: دانشگاه تربت‌حیدریه دانشگاه جوانی است و کادر جوان، بانشاط، خوش ایده، خوش فکر و توانمندی دارد و این ظرفیت فوق العاده ای است برای دانشگاه و امکان تغییر و رشد و نمو در جهت مطلوب را دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم عنوان کرد: وقتی در دانشگاه استاد، شان فرهنگی دارد این مهم کلا در مسیر ارتقا و ترفیع و همه فرآیندهای آموزشی و پژوهشی و فناوری دانشگاه نهادینه می شود و دانشگاه باید در این زمینه یک الگو شود.

کلانتری تاکید کرد: در دانشگاه‌ها کار فرهنگی، علمی و دانشجویی را به دانشجویان بسپارید و زمینه سازی و فضاسازی برای رشد دانشجویان را فراهم کنید و اجازه سعی و خطا به دانشجویان داده شود و کار دانشگاه را به دانشجویان واگذار کنید.

وی گفت: هویت اصلی دانشجویان را همین فعالیت‌های فرهنگی می سازد. دانشگاه باید افرادی را تحویل جامعه دهد که به نوعی تراز چمران‌ها، باکری‌ها و همت‌ها باشند.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2898692

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا