اخبار امروز

کمبود آب حوزه آبریز صوفی چای و سدعلویان مراغهآقای ناصری گفت: با کاهش نزولات آسمانی در سال زراعی گذشته و کاهش شدید ذخایر آب سدعلویان استفاده اصولی از آب آشامیدنی برای همه ضروری است.
آقای ناصری افزود: هم اکنون وضعیت ذخیره سدعلویان به گونه‌ای است که در صورت عدم تحقق به موقع بارش‌های پاییزی شاهد بروز بحران و تنش آبی در شهرستان مراغه خواهیم بود.
وی اضافه کرد: برداشت‌های بی رویه از منابع آب زیرزمینی و مصارف غیر معمول در کاربری‌های مختلف از مشکلات این روز‌های آب در مراغه است.
آقای ناصری از شهروندان، ادارات و مدیران مدارس خواست در مصرف آب نهایت دقت و مدیریت را داشته باشند تا بتوان از بحران پیش آمده عبور کرد.
سد علویان مراغه با حدود ۶۰ میلیون متر مکعب آب بر روی رودخانه صوفی‌چای احداث شده است و آب آشامیدنی شهرستان مراغه و آب کشاورزی شهر‌ستان بناب را تامین می‌کند.
امسال آب این سد به کمترین میزان خود در سال‌های گذشته رسیده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا