اخبار امروز

کوچ «جیرجیرک های پاییزی» به شبکه چهارسریال کوچ «جیرجیرک های پاییزی» در گونه درام، تاریخی و رازآمیز محصول ۲۰۲۰ چین، قرار است از شبکه چهار سیما پخش شود. مدیر دوبله این سریال شیلا آژیر است. رضا آفتابی، نسرین اسنجانی، بابک اشکبوس، ارغوان افراسیاب، رضا الماسی، دانیال الیاسی، محمد بهاریان، علی بیگ محمدی، محمد تنهایی، علی جلیلی باله، ارسلان جولایی، محمدرضا حسینیان، امیر حکیمی، افشین زی نوری، حسین سرآبادانی، ابوالفضل شاه بهرامی، خشایار شمشیرگران، سعید شیخ زاده، بهروز علی محمدی، میلاد فتوحی، پویا فهیمی، شروین قطعه ای، امیربهرام کاویانپور، مریم معینیان، نیما نکویی فرد، حسین نورعلی، نازنین یاری و شیلا آژیر صداپیشه‌های این اثر بوده اند.
خلاصه روایت این فصل از سریال از این قرار است که: یچونگ که اصالتا چینی است از کودکی در خانواده‌ای نظامی و ژاپنی بزرگ شده است. هنگامی که او در جوانی و در گیرودار جنگ جهانی دوم وارد ارتش ژاپن می‌شود، از طرف کمونیست‌های چین مأمور می‌شود که به عنوان جاسوس برای آن‌ها کار کند. او با کمک برادر ناتنی خود و یک تاجر ثروتمند موفق می‌شود که اکثر عملیات‌های نظامی ژاپن در هنگ کنگ را متوقف کند و در انتها در اثر بیماری می‌میرد.
جنگ و مخصوصا جنگ‌های جهانی اول و دوم بستر مناسبی برای موقعیت‌های جذاب جاسوسی و کشمکش میان نیرو‌های متخاصم و مدافع است. سریال «جیرجیرک پاییزی» با تکیه بر جریانی واقعی سعی می‌کند موقیت‌های جذاب و میهن پرستانه‌ای را به نمایش بگذارد در حالی که تعدد شخصیت‌ها و ماجرا‌های متفاوت و زنجیره تقریبا منطقی قصه‌ها و داستان اصلی باعث می‌شود که تا انتها درگیر شخصیت‌های یچونگ و چی چنگ شویم و مشتاق باشیم تا سرنوشت آن‌ها را پی گیری کنیم. صحنه‌های اکشن فیلم و ساختاری که کارگردان برای روایت داستان‌ها انتخاب کرده است نیز در تعلیق‌های قصه تاثیر به سزایی دارد. از دیگر نقاط قوت سریال فضاسازی آن و ساخت مکان‌های متعددی است که به خوبی فضای دهه چهل هنگ کنگ را به وجود آورده است و مکان‌های مختلف قصه به جذابیت‌های بصری سریال کمک شایانی کرده است. سریال نامزد بهترین کارگردانی از جوایز ملی تلویزیون چین شده است.
واحد جستجوی اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل مسئولیت رصد این اثر را بر عهده داشته و پس از طی مراحل تایید و تخصیص (مشخص شدن شبکه‌ی پخش کننده)، نسخه اصلی را تهیه و تأمین کرده و اکنون پس از طی شدن روند‌های ترجمه، ویراستاری و سپس دوبله، قرار است پس از آماده سازی از شبکه‌ی چهار سیما، برای مخاطبان پخش شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا