اخبار علمی و پزشکی

گام‌های جدید کاخ سفید برای مطالعه خطرات هوش مصنوعی

کاخ سفید اعلام کرد که از کارگران می‌پرسد که چگونه کارفرمایانشان از هوش مصنوعی (AI) برای نظارت بر آن‌ها استفاده می‌کنند، زیرا سرمایه‌گذاری‌های فدرال را در این فناوری اختصاص می‌دهد که انتظار می‌رود ماهیت کار را تغییر دهد.
کاخ سفید یک جلسه استماع با کارگران برگزار خواهد کرد تا تجربه آن‌ها را در استفاده کارفرمایان از فناوری‌های خودکار برای نظارت و ارزیابی درک کند. این فراخوان شامل کارشناسان، پژوهشگران و سیاستگذاران خواهد بود.
میلیون‌ها کاربر برنامه‌ها و ابزار‌های هوش مصنوعی را امتحان کرده‌اند، که حامیان می‌گویند می‌توانند تشخیص‌های پزشکی، نوشتن فیلمنامه، ایجاد خلاصه‌های قانونی و نرم‌افزار اشکال‌زدایی را انجام دهند، که منجر به نگرانی فزاینده در مورد اینکه چگونه این فناوری می‌تواند منجر به نقض حریم خصوصی، تصمیم‌های انحرافی در استخدام و کلاهبرداری‌های قدرت شود، می‌شود.
به عنوان بخشی از ارزیابی خود از این فناوری، دولت همچنین گام‌های جدیدی را اعلام خواهد کرد، از جمله نقشه راه به‌روز شده برای سرمایه‌گذاری فدرال در تحقیقات هوش مصنوعی، درخواست ورودی عمومی در مورد خطرات هوش مصنوعی و گزارش جدیدی از وزارت آموزش درباره نحوه تاثیرگذاری هوش مصنوعی در آموزش، یادگیری و تحقیق.
جلسه استماع و اقدامات جدید پس از دیداری که جو بایدن، رئیس‌جمهور در این ماه با مدیران اجرایی شرکت‌های برتر هوش مصنوعی، از جمله مایکروسافت و گوگل داشت، انجام شد. در این جلسه بر لزوم شفافیت بیشتر شرکت‌ها در مورد سیستم‌های هوش مصنوعی و اهمیت ارزیابی ایمنی چنین محصولاتی تمرکز شد.
کاخ سفید اعلام کرد که بایدن نیز از این فناوری استفاده و آن را آزمایش کرده است.
کمی پس از اعلام نامزدی بایدن برای انتخاب مجدد، کمیته ملی جمهوری خواه ویدئویی را تهیه کرد که در آن آینده‌ای دیستوپیایی در دوره دوم ریاست جمهوری بایدن به تصویر می‌کشید که کاملا با تصاویر هوش مصنوعی ساخته شده بود. انتظار می‌رود با گسترش فناوری هوش مصنوعی، چنین تبلیغات سیاسی رایج‌تر شوند.
منبع: رویترز

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا