اخبار امروز

۲۰۰ برنامه امسال برای هفته دفاع مقدس در قم پیش بینی شده استحجت الاسلام والمسلمین علی لقمان پور روز دوشنبه در یکصد و دومین جلسه رسمی شورای شهر قم گفت: یکی از برنامه‌های سپاه علی ابن ابیطالب (ع) قم این است که سرکشی به خانواده سه هزار نفر از شهدا و ایثارگران صورت پذیرد.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: نمایشگاه یادیاران نیز امسال برگزار می‌شود و این نمایشگاه بی نظیرترین نمایشگاه در مقایسه با نمونه‌های سال‌های قبل است و از اهداف برگزاری آن جهاد تبیین است.
حجت الاسلام لقمان پور با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهاد تبیین گفت: نسل کنونی انقلاب و دفاع مقدس را تجربه نکرده اند و باید به نسل جوان عنوان شود که هشت سال چگونه جوانان ما در غربت جنگیدند.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: برگزاری رژه نیرو‌های مسلح دیگر برنامه هفته دفاع مقدس است که جمعه هفته جاری ساعت هشت صبح در باب قبله مسجد جمکران برگزار می‌شود و نیرو‌های نظامی در آن رژه پیاده و ماشینی خواهندداشت.
او با اشاره به این که مقام معظم رهبری دستور داده اند که امسال در سراسر کشور یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل شوند گفت: طبق ابلاغ وزیر کشور و نامه ستاد کل نیرو‌های مسلح محور تجلیل، زنان دفاع مقدس هستند.
لقمان پور در ادامه بیان کرد: در استان قم ۱۷۰ زن آزاده، رزمنده و جانباز و ۱۳۰ زن شهیده داریم ضمن این که در این استان یک هزار نفر نفر زنان ستاد پشتیبانی جنگ را داریم که مستقیم در استان برای دفاع مقدس نقش آفرینی می‌کردند و نیاز‌های لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب (ع) را تامین می‌کردند.
او ادامه داد: تاکنون از همسران فرماندهان جنگ نیز تجلیل نشده و از آنان نیز تجلیل خواهد شد.
لقمان پور افزود: شروع برنامه‌های هفته دفاع مقدس از ۲۹ شهریور است و در این روز طی مراسمی از ۱۱ نفر از زنان ایثارگر قم روی صحنه مراسم و ۵۰۰ نفر در مراسم آن روز تجلیل خواهد شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: در روز ۲۹ شهریرور منتخبانی از جامعه خانواده شهدا و ایثارگران از کل کشور خدمت رهبر معظم انقلاب خواهند رفت و سخنرانی ایشان در تمام استان‌ها از طریق مراکز پارک موزه دفاع مقدس به صورت مستقیم برای حضار پخش خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا