اخبار امروز

۳۹۰ میلیارد ریال معوقات بانکی وصول شدعبداللهی رییس کل دادگستری سمنان در نشست با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان سمنان گفت: در اجرای طرح کاداستر و تثبیت اراضی ملی و کشاورزی، تثبیت و صدور سند کاداستر برای ۹۹.۷ درصد از اراضی ملی و همچنین برای ۶۱ درصد از اراضی کشاورزی انجام شد و در این خصوص سمنان از استان های پیشرو به‌شمار می آید.
رییس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: در عصر کنونی که سرعت، صحت و دقت در ارائه خدمات به مراجعان مورد توجه است، ثبت نقل و انتقالات در سامانه های مربوط به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان سمنان با رشد ۹۹.۵ درصدی و پاسخ به استعلام‌ها به رقم ۹۸.۳ درصد رسیده و مجموع این اقدام‌ها در گذشته مشمول مرور زمان می شد، ولی در حال حاضر کمتر از ۲ روز انجام می شود.
وی با دعوت از شهروندان جهت تبدیل دفترچه اسناد مالکیت به سندهای تک برگی، تاکید کرد: در پنج ماه گذشته از سال ۱۴۰۲ در استان سمنان ۲۶ هزار و ۸۶۸ مورد سند تک برگی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۷.۲ درصدی داشت و از میانگین کشوری به میزان ۱۴.۲ درصد، فراتر رفته است.
وی گفت: برابر تبصره ماده ۱۱ قانون جامع حدنگار، ارائه هرگونه خدمات ثبتی به اشخاص منوط به تعویض اسناد دفترچه ای است و مالکان اسناد سراسر استان فرصت باقی مانده را غنیمت بدانند و نسبت به تعویض و تبدیل اسناد دفترچه ای به سند تک برگی اقدام کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا