اخبار امروز

۴۳۹ کیلومتر جاده در آذربایجان‌غربی آسفالت شدپیمان آرامون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۸۰ درصدی داشته و نشان از روند بسیار مناسب بهبود وضعیت راه‌های استان دارد.
وی اضافه کرد: از کل آسفالت جاده‌ای در استان طی سال جاری، ۲۱۶ کیلومتر در راه‌های اصلی، ۱۲۰ کیلومتر در جاده‌های روستایی و ۱۰۳ کیلومتر هم در راه‌های فرعی در سراسر استان بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: در صدد هستیم تا پایان فصل کاری، این رقم به بیش از ۵۱۰ کیلومتر برسد که رقمی بسیار مناسب و کم نظیر در راستای آسفالت جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی به شمار می‌رود.
آرامون همچنین از ایمن‌سازی حاشیه ۴۰۰ کیلومتر از راه‌های آذربایجان‌غربی با شیب شیروانی طی سال جاری خبر داد و افزود: امسال عملیات شانه سازی به طول هزار کیلومتر و اصلاح شیب شیروانی حاشیه راه‌های محور‌های اصلی و نقاط پر تصادف آذربایجان غربی به طول ۴۰۰ کیلومتر توسط این اداره کل انجام شده است.
وی با تاکید بر اهمیت ایمن سازی حریم و حاشیه راه‌ها در کاهش تصادفات جاده‌ای تاکید کرد و گفت: ایجاد فضایی مناسب در حاشیه راه‌ها برای رانندگان از جمله اقداماتی است که در کاهش تلفات ناشی از خروج خودرو از جاده و واژگونی موثر بوده، از این رو عملیات اصلاح شیب شیروانی در کناره جاده‌ها به منظور ارتقای سطح ایمنی و جلوگیری از واژگونی و کاهش آسیب سرنشینان وسائط نقلیه انجام می‌شود.
به گفته آرامون، اغلب تلفات و تصادفات جاده‌ای ریشه در عامل انسانی داشته که در این میان خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیر مجاز و خروج از جاده از جمله مواردی است که سهم قابل توجهی در تصادفات جاده‌ای دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا