اخبار علمی و پزشکی

۶۵۰ تخت بیمارستانی در استان البرز در حال ساخت است

بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت  با اشاره به اهمیت بازتوزیع و ارتقای بهره‌وری در حوزه منابع انسانی، گفت: تلفیق نظام بهداشت و درمان و آموزش پزشکی دستاورد بزرگی است که باعث پیشرفت نظام سلامت بعد از انقلاب و یکی از الگو‌های موفقیت در کشور به اذعان مقام معظم رهبری باشد.
وی با بیان این که برنامه‌های عظیمی که در راستای تقویت زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان و ارتقای نظام سلامت در استان البرز اجرا شده است، افزود: در حال حاضر ۶۵۰ تخت بیمارستانی در استان البرز در حال ساخت است.
وی در ادامه افزود: بیمارستان شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان فردیس هم اکنون خدمات درمانی را به مردم این شهرستان ارائه می‌کند و ظرف چند هفته آینده به افتتاح رسمی خواهد رسید. این مرکز آموزشی درمانی دارای ۲۶۰ تخت درمانی است در حالی‌که تا قبل از آن هیچ تخت درمانی در این شهرستان وجود نداشت.
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بیمارستان سیدالشهدا با ۲۶۰ تخت نیز در دست ساخت است. بیمارستان کمالشهر با ۱۲۰ تخت به‌زودی به اتمام خواهد رسید و از سوی دیگر، بیمارستان طالقان هم با ۳۲ تخت با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به زودی تکمیل خواهد شد که در مجموع وضعیت تخت‌های درمانی در استان البرز در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد و پیشرفت چشم‌گیری خواهد داشت.
 رحیمی یادآور شد: در حوزه بهداشت ۱۵ پروژه بهداشتی در قالب خانه بهداشت، پایگاه سلامت و مراکز جامع سلامت در استان البرز در دست ساخت است که در تلاش هستیم تا هفته دولت به بهره‌برداری برسند.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا