اخبار علمی و پزشکی

۸ اردیبهشت؛ آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون فلوشیپ

فرایند ۱۴ روزه ثبت‌نام آزمون فلوشیپ از روز شنبه ۲۶ فروردین آغاز شده و تا امروز جمعه ۸ اردیبهشت ادامه دارد. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی مرکز سنجش پزشکی، آزمون کتبی در ۲۵ خرداد سال جاری توسط دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور برگزار می‌شود. 
همچنین مرحله شفاهی این آزمون در روز‌های پایانی خرداد  یعنی روز‌های دوشنبه، سه‌شنبه و چهاذشنبه ۲۹، ۳۰ و ۳۱ آخرین ماه از فصل بهار برگزار می‌شود. 
فلوشیپ یا دوره تکمیلی تخصصی، یکی از دوره‌های تحصیلی تکمیلی پزشکی در رشته‌های پزشکی است که پس از تکمیل دوره تخصص گذرانده می‌شود. 
دوره فلوشیپ با دوره فوق‌تخصصی، تفاوت‌هایی دارد و می‌تواند از ۳ ماه تا ۲ سال ادامه داشته باشد. فلوشیپ به دوره‌های تخصصی و مهارت‌آموزی گفته می‌شود که برای شاخه‌های متفاوت رشته‌های پزشکی و پس از گذراندن دوره ۷ ساله دکتری عمومی برگزار می‌شود. در واقع به این دوره ها، دوره‌های دستیار تکمیلی تخصصی نیز گفته می‌شود. افرادی که با موفقیت این دوره‌ها را پشت سر می‌گذارند، گواهینامه‌ای مبنی بر پشت سر گذاشتن این دوره دریافت می‌کنند. این گواهینامه با مدرک آکادمیکی که در دوره‌های فوق‌تخصص اعطا می‌شود، تفاوت دارد.
فرایند ثبت‌نام و بررسی مدارک داوطلبان این آزمون از طریق پایگاه مرکز سنجش آموزش پزشکی به صورت الکترونیک است. همچنین دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مسئولیت بررسی مدارک را برعهده دارد.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا